XIV spływ kajakowy „KLOPSÓW”

Z okazji Światowego Dnia Turystyki i Tygodnia Turystyki Młodzieży Szkolny Klub Turystyczny „KLOPS”
zorganizował kolejny spływ kajakowy.
We wtorek, 11 października 2022 r., wyruszyliśmy na kajaki. Kierunek: rzeka Obra. To już nasz 6 spływ tą rzeką,
tym razem wybraliśmy się na trzynastokilometrowy, bardzo łatwy odcinek: od Rybojadów koło Trzciela do Paklicka ( okolice Międzyrzecza).
Obra jest lubianą przez kajakarzy rzeką, łatwą do spływu i obfitującą w piękne widoki, m.in. starych, nadrzecznych dębów, trzcinisk oraz śladów bytowania bobrów. I tak było tym razem. Szlak nie sprawiał trudności, nie była konieczna nawet tzw. przenoska na jazie piętrzącym wodę, który wybudowali jeszcze przed II wojną światową w celach militarnych Niemcy. Po dopłynięciu na metę przy moście w Paklicku upiekliśmy na oryginalnym (!) ruszcie kiełbaski i w drogę do domu…
Kolejny raz w imprezie wzięły udział doświadczone kajakarki z władz Koła, czyli Sandra Adamczak i Karolina Banach ( 4 E). Pozostałe osoby także nie pierwszy raz miały kontakt z kajakami. Były to: Aleksandra Lemańska, Wiktoria Tomkiewicz, Patrycja Nowak ( 2 LT) oraz Wiktor Ciorga ( 3LT) , odpowiadający jak zawsze za sprawy techniczne Mateusz Bruss ( 4MT), Janek Roesler, Oskar Ruciak, Filip Rybak ( 3 AT). Opiekę sprawowali : panowie M . Czaban i J. Czechowski.

Na kolejne zajęcia zapraszamy za kilka tygodni . Tym razem planujemy w szkole warsztaty… kizomby,
które poprowadzi pan Bartosz Burmistrzak.