Liga Obrony Kraju

CHARAKTERYSTYKA KLUBU

Witaj na stronie Szkolnego Klubu Ligi Obrony Kraju działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim.
LOK to sekcja Ministerstwa Obrony Narodowej. Ma ona na celu umacnianie obronności naszej Ojczyzny.
Szkolne Koło Ligi Obrony Kraju prężnie prosperuje juz od 2010 roku. Jego członkowie uczestniczą w wielu przedsięwzięciach organizowanych w szkole, a także w zawodach, turniejach i konkursach o szerszym zasięgu.

Nad funkcjonowania klubu czuwa opiekun – nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa – mgr Sebastian Tuliński.

Lista uczestników klubu 2017/2018:

• Brychcy Patryk
  • Buda Karol
  • Dodat Bartosz
  • Drgas Mikołaj
  • Gierczyk Maciej
  • Golczak Kacper
  • Kaczmarek Krzysztof
  • Kliszko Damian
  • Kmiecik Patryk
  • Kowalaszek Patryk
  • Mortka Szymon
  • Stachowiak Mikołaj
  • Szajek Jakub
  • Wleklik Magdalena

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY ?
Celem zasadniczym działalności koła jest – popularyzacja wśród uczniów sportów obronnych, w tym głównie strzelectwa sportowego. Innymi celami są:

• rozwijanie pasji i wychodzenie naprzeciw zainteresowaniom uczniów,
  • rozbudzanie zdrowej sportowej rywalizacji, satysfakcji z osiąganych wyników,
  • aktywne wypełnianie czasu wolnego młodzieży.

Aby to osiągnąć zamierzamy:

• prowadzić systematyczne treningi strzeleckie,
  • utrzymywać w wysokiej sprawności sprzęt strzelecki będący na wyposażeniu lub w użytkowaniu koła,
  • uczestniczyć w zawodach strzeleckich organizowanych przez powiatowe struktury LOK i władze samorządowe,
  • popularyzować udział w sportach obronnych, strzelectwie sportowym, turniejach pożarowych,
  • współdziałać w zawodach ratownictwa medycznego
  • uczestniczyć w zawodach sportowych,
  • prowadzić działalności popularyzatorskie (gablota, kronika szkoły, artykuły prasowe)
  • współpracować z kierownictwem szkoły, samorządem oraz innymi organizacjami, działającymi na terenie szkoły i poza nią.

Z ważniejszych przedsięwzięć, w których uczestniczą nasi członkowie wymienić można:

• Ligę Strzelecką Szkół Ponadgimnazjalnych
  • Zawody strzeleckie „O Puchar Starosty”
  • Zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze
  • Turniej Wiedzy Pożarniczej
  • Zawody Drużyn Ratowniczych PCK

Działalność SK LOK prowadzona jest w sekcjach specjalistycznych tj.:

• Sekcji Strzeleckiej
  • Sekcji Ratownictwa Medycznego