Półfinał konkursu Język Niemiecki w Poznaniu

Dnia 17.02.2023 roku na wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się półfinał VI edycji konkursu Język Niemiecki w Poznaniu, zorganizowany przez Sekcję Lingwistyczną Koła Naukowego Germanistów, działającą przy Instytucie Filologii Germańskiej UAM. Celem konkursu jest pogłębienie i popularyzacja wiedzy o języku niemieckim oraz możliwość sprawdzenia i zaprezentowania umiejętności językowych przez uczestników. Z naszej szkoły do półfinału po zmaganiach na etapie szkolnym zakwalifikowała się Malwina Staśkowiak z kl. 3GT, która zdobyła 29 na 30 punktów.

W półfinale wzięło udział łącznie 30 uczniów z 18 szkół ponadpodstawowych. Poziom językowy tegorocznego Konkursu był bardzo wysoki. Półfinał polegał na rozwiązaniu różnego rodzaju zadań językowych, w tym rozwiązaniu testu wyboru, transformacji struktur językowych, tłumaczeniu zdań z języka niemieckiego na język polski oraz z języka polskiego na język niemiecki.

Do finału awansowało dziesięcioro uczestników z najwyższą liczbą punktów.   Zakwalifikowanie się do półfinału Konkursu jest ogromnym osiągnięciem dla naszej uczennicy,  a udział i rywalizacja z rówieśnikami z innych szkół z pewnością dużym doświadczeniem
lingwistycznym.

Serdecznie gratulujemy!