Komunikat Gminnego Biura Spisowego w Grodzisku Wielkopolskim

Szanowni Państwo !!!

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od każdego z nas poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach.

Podstawową i obowiązkową formą udziału w badaniu jest Samospis Internetowy. Wystarczy wejść na stronę spis.gov.pl zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

Dla mieszkańców, którzy nie posiadają dostępu do internetu gmina przygotowała stanowisko do samospisu, które mieści się w Gminnym Centrum Informacji w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Przemysłowej 7/1. Punkt spisowy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00

Osoby wykluczone cyfrowo mogą skorzystać z opcji „spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki od poniedziałku do piątku w godz.  od 8.00 do 18.00 pod nr tel. 22 279 99 99.

Osoby, które ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność nie będą mogły spisać się przez internet zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie.  Od 4 maja br. swoją pracę rozpoczęli rachmistrze spisowi, którzy dzwonić będą do respondentów z numeru    22 828 88 88. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej oraz poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl

Z uwagi na epidemię Covid-19 wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.
Koordynator Gminnego Biura Spisowego
Artur Kalinowski
Sekretarz Gminy Grodzisk Wielkopolski