Jarmark Bożonarodzeniowy w Poczdamie

Dnia 13 grudnia 2022r. grupa 87 uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp wraz z opiekunami udała się do Poczdamu. Głównym celem było zwiedzenie miasta, poznanie jego historii i zabytków, a także poczucie
atmosfery i klimatu Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. Jednym z ważniejszych punktów wycieczki była lekcja historyczna w Muzeum „Cecylienhof”, miejscu Konferencji Poczdamskiej w 1945 roku. Mogliśmy też podziwiać w zimowej aurze kompleks pałacowo- ogrodowy Sanssoucii. Następnie przejechaliśmy do dzielnicy Holenderskiej, która oczarowała nas swoją architekturą. Na koniec udaliśmy się na Poczdamski Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie mogli tutaj spróbować świątecznych specjałów, podziwiać piękne świąteczne dekoracje, a także sprawdzić swoje umiejętności językowe. Dziękujemy organizatorkom wycieczki nauczycielkom języka niemieckiego pani Annie Skrzypczak i pani Aldonie Staroście, które już od wielu lat organizują dla uczniów z całej szkoły atrakcyjne wyjazdy językowe do niemieckich przygranicznych miast i tradycyjnie na Jarmarki Bożonarodzeniowe.