„Nic nie dzieje się przypadkiem”

„Wychowałam pisarza” – stwierdziła Grażyna Wiśniewska, polonistka w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku, przedstawiając Mateusza Wieczorka uczniom szkoły. To prawda, bo zauważyła wśród swoich wychowanków potencjał, który uczynił życie naszego absolwenta bogatszym o wspaniale hobby.

W dniach 12 i 14 grudnia 2022 r. odbyły się dla uczniów szkoły branżowej i technikum spotkania autorskie z grodziskim prozaikiem  Mateuszem Wieczorkiem. Pretekstem do spotkania było wydanie jego najnowszej powieści „Pistacja”, efektem jego zmysłu obserwacji, zauważania szczegółów w codzienności, komizmu sytuacji i umiejętności ubrania tegoż w słowa, bo nic tak nie bawi jak prawdziwe historie, które dzieją się tuż obok nas. Śmiejmy się, bo śmiech wyzwala radość, ale i dystans, śmiejmy się z naszych cech, a nie z nas samych. Przyglądajmy się sobie i innym, przeżywajmy życie takim jakim ono jest, bo jest w nim wiele powodów do uśmiechu – stąd konkluzja: pomysł na kolejne spotkania, tym razem w formie warsztatów literackich. Poznaliśmy warsztat pisarski autora „Pistacji”, teraz spróbujemy swoich sił w zapisywaniu tego co nam gra w duszy i w sercu.