Dzień Współpracy z Uczelniami Wyższymi

Dzień Współpracy z Uczelniami Wyższymi

Dnia 17 stycznia 2020r., w ramach działań wewnątrzszkolnego doradztwa zawodowego, w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. odbyła się II edycja „Dnia Współpracy z Uczelniami Wyższymi”.
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele:

  • Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa,
  • Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydziału Ekonomiczno- Społecznego,
  • Politechniki Poznańskiej, Wydziału Elektrycznego, Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej,
  • Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu,
  • Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.

Uczniowie klas IV i III Technikum mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez zaproszonych gości. Podczas spotkań, które przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze, uczniowie mogli zapoznać się z bogata ofertą uczelni oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Zarówno uczniowie jak i zaproszeni goście bardzo pozytywnie ocenili tego typu inicjatywę szkoły.
Kolejna edycja „Dnia Współpracy z Uczelniami Wyższymi” już za rok:).
Magdalena Ambrozik