Rozszerzony kurs carvingu dla nauczycieli

W dniach 24.01.2020 oraz 25.01.2020 w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się rozszerzony kurs carvingu I stopnia dla 2 nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. W ramach kursów nauczyciele podnosili swoje kompetencje zawodowe z zakresu carvingu. Podczas zajęć zapoznali się z m.in. historią carvingu, omówili rodzaje cięć i sposobów zabezpieczenia wykonanych dekoracji, poznali sprzęt używany do carvingu oraz wykonywali prace z różnych warzyw i owoców np. papryki, rzodkiewki, pomidora, cukinii, ogórka, melona, arbuza itp.

Kurs realizowany był w ramach projektu „Grodziscy fachowcy” realizowanego przez Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.