XXIII Międzyszkolny Turniej Tańca

Gorące rytmy, różnorodne style taneczne, wielobarwne stroje, mnóstwo radości i pozytywnej energii oraz wypełnione do ostatniego miejsca trybuny. Tak najkrócej można opisać to co działo się w środę 31.01.2024 r w Grodziskiej Hali Sportowej. Wszystko za sprawą zorganizowanego już po raz 23 przez Annę Hoffman-Lusinę , Magdalenę Lange i Sylwię Roj- Skubel Międzyszkolnego Turnieju Tańca o Puchar Pani Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba ponad 200 uczestniczek i uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz Centrów Kultury. Do rywalizacji przystąpiło 18 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych oraz 3 zespoły prezentujące swoje układy taneczne poza konkursem. Występy oceniało Jury w składzie Magdalena Ambrozik – dyrektor ZST, Stefania Bartkowiak i Jarosław Szulc- nauczyciele ZST oraz Olga Stankowiak. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyły “Jedynki” reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Drugie miejsce wywalczył zespół “The Cheerliders”, również ze szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Trzecie miejsce zdobyła grupa “Cheerleaders” z Centrum Kultury w Wielichowie. W kategorii drużyn tanecznych szkół ponadpodstawowych zwyciężyła klasa 3 CT z Zespołu Szkół
Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Drugie miejsce wytańczyły “Lelewelki” z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu. Trzecie miejsce przypadło w udziale klasie 2 GT również reprezentującą Zespół Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. Dzięki niezawodnym sponsorom sponsorom: Grodziskiej Hali Sportowej, Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych, firmie PHU Maszyny Brukarskie M.L. oraz Nadleśnictwu Grodzisk wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki i dyplomy a najlepsi nagrody oraz pamiątkowe statuetki.
Imprezę uświetnił pokaz tańca w wykonaniu uczennicy ZST Wiktorii Dziurli oraz warsztaty taneczne poprowadzone przez absolwentkę „Różowej” Olgę Stankowiak .