XI GRODZISKI POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

29.11.2022 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. odbyła się już XI edycja konkursu ortograficznego, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starostwo Powiatowe. W konkursie wzięli udział:
Zofia Walkowiak
Julia Dyzmańska Szkoła Podstawowa
Emilia Strugała w Kamieńcu
Jan Bresch
Julia Rosół Szkoła Podstawowa
Zofia Konieczna w Granowie
Barbara Gauza
Zuzanna Gulcz Szkoła Podstawowa Nr 2
Emilia Maluśka w Grodzisku Wlkp.
Jessica Borowczak
Aleksandra Judek Szkoła Podstawowa Nr 4
Nadia Stefańska w Grodzisku Wlkp.
Maria Kotlarska
Julia Kaczmarek Szkoła Podstawowa
Maria Misiorna w Wielichowie
Wiktor Staniek Szkoła Podstawowa
Nina Wojtkowiak w Kąkolewie
Tomasz Klyszczyński
Maja Linkiewicz Szkoła Podstawowa
Mikołaj Szczygieł w Rakoniewicach

Po posiłku młodzież pod opieką p. Sebastiana Tulińskiego wzięła udział w pokazie obsługi broni dla początkujących przy wykorzystaniu karabinka AK, który przeprowadzili uczniowie klasy mundurowej. Chętnych do spróbowania przeładowania karabinka nie brakowało!
O godz. 12.40 nastąpiło rozstrzygnięcie wyników konkursu i wręczenie nagród. I miejsce w konkursie zajęła Emilia Maluśka – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wlkp., II miejsce przypadło Aleksandrze Judek – uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wlkp., miejsce III wywalczył Wiktor Staniek – uczeń Szkoły Podstawowej w Kąkolewie. Jury (Lidia Andrzejewska, Anna Majcherek) przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymały: Nina Wojtkowiak – uczennica Szkoły Podstawowej w Kąkolewie
oraz Barbara Gauza – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wlkp. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu była pani Lidia Andrzejewska.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy wyników zwycięzcom!