Uczniowie „Różowej” zdobyli 2 i 3 miejsce w Konkursie Historycznym

7 lutego 2019 r. w auli grodziskiego Liceum im. Juliusza Słowackiego odbył się Konkurs Historyczny  pt. 100 lat niepodległej Polski.W konkursie udział wzięło 12 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. Reprezentanci „Różowej” w pierwszej części zmierzyli się z testem wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i początkach II RP. Test wyłonił piątkę najlepszych, którzy odpowiadali na pytania dotyczące insurekcji Wielkopolan z lat 1918-1919 oraz początków II RP w formie quizu à’la Milionerzy. Po zakończeniu obu części konkursu zsumowano punkty i wyłoniono zwycięzców.Pierwsze miejsce zajął Bartosz Duczyński ze „Słowaka”, drugą pozycję Patryk Paczkowski, a trzecią lokatę Jakub Probst – obaj są uczniami „różowej”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Koordynatorami konkursu w ZST byli nauczyciele historii: p. Anna Budnik i p. Sebastian Tuliński. S. Tuliński