Uczennica „Różowej” w kolejnym etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach!

lga Stankowiak uczennica klasy II B Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach.
Przedsięwzięcie organizowane przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego ma charakter ogólnopolski – odbywa się we współpracy z piętnastoma uczelniami wyższymi z całego kraju. Pierwszy etap wymagał od uczestników stworzenia eseju, filmu, fotoreportażu lub fotokastu na jeden z podanych tematów. „Czy dziennikarstwo prasowe ma szanse przetrwać? Miejsce prasy w dobie Internetu” – to zagadnienie wybrane przez Olgę. Napisany z polotem esej zapewnił jej awans do okręgowego etapu Olimpiady.
W piątek 18 grudnia 2020r. uczennica ZST zmierzy się z testem z zakresu wiedzy o mediach. Dziesięciu najlepszych reprezentantów okręgu zakwalifikuje się do zawodów centralnych, które odbędą się w marcu.

„Czuję się przygotowana, ale pytania z poprzednich edycji naprawdę mogą wystraszyć. Można spodziewać się wszystkiego.” – mówi Olga, która do Olimpiady przygotowuje się pod okiem polonistki Moniki Klapy-Grześkowiak.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji. Tym bardziej,
że walka toczy się nie tylko o cenne nagrody rzeczowe. Laureaci ostatniego etapu otrzymają indeksy na studia dziennikarskie renomowanych uczelni. Organizatorzy zapewniają również staże w redakcjach.
Monika Klapa-Grześkowiak