„Trzeba zabić rękę na bębnach”

Taka dewiza przyświeca Maciejowi „Mustafie” Giżejewskiemu, który 9 grudnia gościł na kolejnych warsztatach etnograficznych, zorganizowanych przez Szkolny Klub Turystyczny „KLOPS”.
Tym razem bębniliśmy! Bębniliśmy ile wlezie! Bębniliśmy z mistrzem m.in. djembe, darbuki, congo, udu i chekere, który uczył się od najlepszych muzyków świata i sam koncertował na kilku kontynentach.
Nasz gość opowiadał z pasją o hard percussion, rytmach Maroka, Turcji czy Ghany.
Skoro w Afryce czy na Kubie trzeba uderzać w bębny tak, aby wygenerować podobną moc decybeli, co nagłośniona impreza techno, to generowaliśmy!
Tajniki gry na bębnach zgłębiali i decybele generowali: Iwona Wróbel, Paula Bartkowiak, Dawid Nowaczyk, Norbert Rosolski, Michał Wieczorek, Kacper Fliger, Patryk Mańkowski, Mateusz Macioszek, Jakub Kmiecik, Oskar Skrzypek i Nikola Koska.
Obok relacja foto.
Uwaga! Wkrótce na stronie szkoły, w zakładce: Uczeń – po lekcjach pojawi się z okazji 25-lecia istnienia „KLOPSÓW” nowa, okolicznościowa „kroniko-prezentacja”. Tam też niedługo znajdziecie filmik z naszych warsztatów bębniarskich. Jego autorem jest Szymon Kociemba.