Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

W ramach działań biblioteki szkolnej dla uczniów klas  III B T (informatycy), III AT (logistycy) i I ET (grupa logistyków) odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, autorem kilkunastu powieści kryminalnych i wydawcą Krzysztofem Koziołkiem pt. „Miliard powodów, dla których kapitalna znajomość języka polskiego się opłaca”, a dla klasy II LT (grupa logistyków) warsztaty pt. „Pogromcy fake newsów i  hejtu”

Ilustrowany prezentacją spójny, konkretny przekaz, w których uczniowie od razu się odnaleźli, sympatyczne, bezpośrednie podejście K. Koziołka do młodzieży mobilizowało uczestników spotkań do aktywności poznawczej, zainteresowało jego warsztatem pisarskim, sposobami manipulacji i wywołało refleksję nad własnymi błędami w pisaniu sms i postach na portalach społecznościowych i uważniejszym używaniu jeżyka w komunikacji językowej.

Organizatorkami spotkania były nauczycielki Mirella Jany, Halina Klimaszyk i Grażyna Wiśniewska.