Szkolny Klub Europejski EUROFAN pamięta

Klub Europejski jak co roku postanowił w specjalny sposób uczcić rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Plan zakładał lekcję żywej historii szlakiem Powstańców Wielkopolskich.

W jego ramach odbyły się dwie żywe lekcje historii, które rozpoczęły się w Poznaniu pod pomnikiem Powstańców, a kończyły się atrakcją dla młodzieży w postaci seansu filmowego. Razem z Panem Jackiem Falkowskim i Panem Wojciechem Lacherskim klasy – kl. IVB i kl. IV L brały w takich lekcjach udział. Młodzież była zachwycona formą oraz atrakcyjnością tych zajęć. W ramach zajęć mieliśmy również wziąć udział we wspaniałej inicjatywie, jaką co roku organizowało Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Udział w tym projekcie organizował Pan Michał Czaban, Pani Wiesława Konieczna oraz Pan Jacek Falkowski. Niestety w tym roku Pani kustosz muzeum poinformowała nas, że inicjatywa została odwołana ze względu na COVID.

Mimo wszystko uczniowie naszej szkoły poznali ważne i ciekawe informacje o Powstaniu.

Fotorelacja z poprzedniego razu – Koleje historii…