Opublikowano

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI – Tomasz Piotr Nowaczyk

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych 14 listopada 2023r. rozpoczęli kolejny cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Zainaugurowała go wizyta, znanego szerszej widowni z programów telewizyjnych i występów scenicznych, pana Tomasza Piotra Nowaczyka.Twórca kabaretu Czesuaf, stand-uper, artysta od wielu lat rozbawiający swoimi wyszukanymi skeczami, to nie jedyne z jego wielu pasji. Pacjenci szpitali znają go jako Pana Klauna z Fundacji Czerwone Nosy, który pomaga przetrwać trudne chwile, miłośnicy literatury dziecięcej jako autora zabawnych książek i wierszy takich jak „Gupik ma szczęście”, „Ekstra Staś ratuje świat”, czy „Pozdrawiam ściskam imadło” .Świat sportowy jako ultramaratończyka, któremu niestraszne „zabójcze” dystanse: 100 mil (grodzisko- wolsztyńsko-nowotomyski GWINT) czy 240 km (Biegu 7 Szczytów).
Uczestnicy spotkania, zorganizowanego przez nauczycielki Magdalenę Lange, Mirellę Jany i Halinę Klimaszyk, w miłej i swobodnej atmosferze poznali szczegóły z jego pracy scenicznej, kulisów tworzenia skeczy i książek oraz historii związanych z uprawianiem sportów ekstremalnych.