Rada Młodzieżowa w Berlinie

We wtorek 14.11.2023 grupa uczniów z Powiatowej Rady Młodzieży z ZST i LO uczestniczyła w wycieczce do Berlina. Uczniom towarzyszyli Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego Sebastian Skrzypczak, Wicedyrektor LO Grażyna Skrzypczak i nauczyciele opiekunowie obu Szkół. W wycieczce brali udział również uczniowie aktywni w różnych działaniach Szkoły.
W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Reichstagu (Parlamentu), spotkanie z Panią Poseł,reprezentującą Powiat Wetzlar-powiat partnerski Grodziska Wielkopolskiego, zapalenie zniczy w miejscach pamięci poległych w czasie wojny, zwiedzanie autobusem ciekawych miejsc Berlina. Na zakończenie uczestnicy mogli spróbować berlińskiego kebaba. Uczniowie są wdzięczni Powiatowi Grodziskiemu za zorganizowanie bardzo udanej wycieczki.