„Oko na Maroko”

Poprzez spotkania z inną kulturą uczymy się wrażliwości i tolerancji dla wszystkiego co inne jest niż nasze. Nie oceniamy, poznajemy.

14 grudnia 2023r. uczniowie klas III DT, II a, III gb i Szkolnego Klubu Książki Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp brali udział w ramach cyklicznie organizowanych „Spotkań z ciekawymi ludźmi” w spotkaniu z pilotem wycieczek i podróżniczką Beatą Sauer – Ajmi.
Opowieści o odwiedzanych z turystami i samodzielnie miejscach, tradycjach, zwyczajach i codzienności, kulinariach, religii Tunezji i Maroka, ilustrowane pokazem slajdów i wystawą fotografii były zaledwie wycinkiem różnorodnej kultury północnej Afryki. Pani Beata przywiozła i zaprezentowała m. in. biżuterię, mydełka, przyprawy i inne pamiątki z podróży; wędrowaliśmy z nią dowiadując się o podobieństwach i różnicach. Było to bardzo pouczające i ciekawe doświadczenie. Pytania skierowane do gościa, refleksje po spotkaniu wskazują na wielką ciekawość poznawczą młodych ludzi otwartych na poznawanie. Wszyscy byli pod wrażeniem wiedzy i pasji zaproszonego przez nauczycielki Mirellę Jany, Halinę Klimaszyk i Grażynę Wiśniewską gościa.
Dla każdego było coś interesującego.