Klasy 1AT oraz 1LT w Berlinie

13.12.2023r. klasy 1AT oraz 1LT wybrały się na wycieczkę do Berlina. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie pozostałości Muru Berlińskiego. Mur Berliński dzielił Niemców i ich rodziny przez blisko 30 lat. Ostatecznie, pod wpływem zmian w Polsce i reszcie obozu państw socjalistycznych Mur Berliński upadł 9 listopada 1989 roku.
Kolejnym punktem wycieczki była Brama Brandenburska, zabytkowa budowla w Berlinie, zaprojektowana przez niemieckiego architekta Carla Gottharda Langhansa. Budowano ją w latach 1788–1791. Jest jednym z charakterystycznych punktów miasta.
Kolejnym punktem wycieczki Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, zwany popularnie kościołem Pamięci (Gedächtniskirche) – świątynia ewangelicka położona w Berlinie przy Breitscheidplatz, w pobliżu ulicy Kurfürstendamm w dzielnicy Charlottenburg. Przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma znajduje się tradycyjny świąteczny jarmark. W samym Berlinie jest ich kilkadziesiąt, a każda dzielnica ma swój mały jarmark. W drewnianych budkach i namiotach mogliśmy skosztować pieczonych kiełbasek, zjeść pieczone jabłka w lukrze, jadalne ksztany i wiele innych przysmaków.