Ogólnopolski Konkurs wiedzy ekologicznej pt.: „Bliżej pszczół”.

W tym roku nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy do Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy ekologicznej pt.: „Bliżej pszczół”. Głównymi organizatorami byli: Katolicki Uniwersytet Lubelski i Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli. Konkurs odbył się 9 stycznia na czwartej godzinie lekcyjnej. Zgodnie z regulaminem, mogło w nim wziąć udział tylko 5 uczniów. Zmagali się oni z 30 pytaniami testowymi i dwoma otwartymi, dotyczącymi wiedzy o pszczole miodnej i jej biologii. Pytania pierwszego etapu konkursu zostały przygotowane w oparciu o podaną wcześniej literaturę.

Za zorganizowanie i prawidłowy przebieg etapu szkolnego konkursu odpowiedzialna była pani Magdalena Zadoń. W lutym dowiemy się, czy któryś z uczniów naszej szkoły dostał się do kolejnego etapu. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki.