Mundury, odzież robocza dla uczniów Branżowych Oddziałów Wojskowych edycja 2022/2023 oraz wyposażenie specjalistyczne

Powiat grodziski w ramach zawartej umowy z Ministrem Obrony Narodowej otrzymał wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej na realizację zadania w kwocie 60 120,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 75 200,00 zł. 

Projekt jest realizowany w Branżowej Szkole I Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., w którym uczestniczy 10 uczniów kształcących się w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i kucharz.

W ramach zadania, uczniowie Branżowego Oddziału Wojskowego zostali wyposażeni w indywidualne pakiety umundurowania składające się z: bluzy i spodni ubioru mundurowego, koszulek T-shirt, beretu, zestawu oznak regulaminowych do ubioru, bluzy ocieplanej typu polar, rękawiczek i czapki zimowej oraz indywidualne pakiety odzieży roboczej składające się z:  bluzy i spodni roboczych, obuwia roboczego i stosownie do wykonywanego zawodu nakrycie głowy czy fartucha ochronnego.

Ponadto do Branżowej Szkoły I Stopnia w Grodzisku Wlkp. zostało zakupione specjalistyczne wyposażenie służące wsparciu realizacji powyższych kierunków kształcenia oraz narzędzie przekazu informacji, służące wspieraniu promocji obronności.

W ramach wyposażenia specjalistycznego zakupiono dla kierunku kucharz: malaksery, miksery, warniki, natomiast dla kierunku mechanik pojazdów samochodowych zakupiono: m.in. ściągacz do łożysk 3 ramienny, podnośnik skrzyni biegów 500 kg, belkę do podwieszania silnika udźwig 500kg, kompresor 200l olejowy z wyposażeniem, grzechotkę pneumatyczną, profesjonalną myjkę warsztatową, multimetr miernik, zestaw do lutowania kabli( lutownica), żuraw warsztatowy podnośnik, podnośnik pneumatyczny, leżankę warsztatową, zestaw nasadek udarowych, prostownik z rozruchem, klucz udarowy De Walt, wkrętarkę z udarem  De Walt, myjkę ciśnieniową, kobyłki, zestaw sprawdzania kompresji.

Patronacką jednostką wojskową dla Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Koordynowaniem pilotażowego projektu „Branżowe Oddziały Wojskowe” z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej zajmuje się Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji.