Mundury i odzież robocza dla uczniów Branżowych Oddziałów Wojskowych edycja 2023/2024

Powiat Grodziski w październiku 2023 r. zawarł kolejną umowę z Ministrem Obrony Narodowej na realizację pilotażowego projektu edukacyjnego pn. „Założenia programowo-organizacyjne pilotażowego projektu „Branżowe Oddziały Wojskowe””.

W ramach zawartej umowy uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczący w projekcie otrzymają indywidualne wyposażenie w mundury i odzież roboczą. Całkowity koszt realizacji umowy wynosi 26 400,00 zł. Wysokość przyznanej dotacji wynosi 21 120,00 zł.

W tegorocznej edycji w projekcie uczestniczy 10 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. kształcących się w zawodach kucharz i mechanik pojazdów samochodowych.

Jednostką patronacką projektu dla naszej szkoły jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

W ramach indywidualnego pakietu wyposażenia w ubiór (mundurowy) każdy uczeń BOW otrzymał: bluzę i spodnie ubioru mundurowego, koszulkę T-shirt, beret, zestaw oznak regulaminowych do ubioru, bluzę ocieplaną typu polar, rękawiczki i czapkę zimową.

W ramach indywidualnego wyposażenia w ubiór roboczy każdy uczeń BOW otrzymał: bluzę i spodnie robocze, obuwie robocze oraz stosownie do wykonywanego zawodu nakrycie głowy czy fartuch ochronny.