Mundury i wyposażenie specjalistyczne dla Oddziału Przygotowania Wojskowego

W związku z umową zawartą pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej, a Powiatem Grodziskim -Oddział Przygotowania Wojskowego w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. został objęty dofinansowaniem w ramach dotacji celowej.
Otrzymana dotacja udzielona jest na realizację zadania polegającego na wyposażeniu 30 uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego w Grodzisku Wlkp. w indywidualny pakiet wyposażenia ucznia oraz szkoły w wyposażenie specjalistyczne służące do realizacji programu szkolenia. Całkowity koszt realizacji umowy wynosi 117 300,00 zł. Wysokość przyznanej dotacji wynosi 93 840,00 zł.

W dniu 18 listopada 2022 r. Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, Wicestarosta Sławomir Górny ora Sekretarz Powiatu Tomasz Dolata wraz z Dyrektorem Szkoły Anną Matysiak uroczyście przekazali na ręce uczniów indywidualne pakiety wyposażenia ucznia OPW.
W ramach indywidualnego pakietu wyposażenia każdy uczeń OPW otrzymał: bluzę i spodnie ubioru mundurowego, koszulkę T-shirt, beret, zestaw oznak regulaminowych do ubioru, bluzę ocieplaną typu polar, plecak taktyczny, rękawiczki i czapka zimowa, kurtkę.

Natomiast zestaw wyposażenia specjalistycznego dla OPW obejmuje : kamizelki taktyczne, makiety broni szkoleniowej, repliki ASG z magazynkami w systemie AK, atrapy karabinków z pasem, granaty, hełmy, maski przeciwgazowe, kamizelki taktyczne, kompasy, okulary ochronne, lornetki, latarki czołowe, noże, saperki, nosze medyczne, komplet do kwalifikowanej pierwszej pomocy, stazy taktyczne, radiotelefony PMP, przybory do walki wręcz (noże, pistolety, saperki, ochraniacze na głowę).