„Kalimera” Cypr, czyli wyprawa na wyspę Afrodyty!

Po jesiennej wycieczce do Bułgarii i Turcji „KLOPSY” szykują się do majowej wyprawy na Cypr ( po raz pierwszy będą zwiedzać wyspę), gdzie zamierzają eksplorować zachodnią część tego kraju: Pafos z jego zabytkami, plaże ze słynną skałą Afrodyty i półwysep Akmas – tam wybiorą się na „górski” trekking po jednym z najpiękniejszych szlaków turystycznych w Europie.

20. zagraniczna wyprawa „KLOPSÓW” jest elementem przygotowań do jubileuszu trzydziestolecia istnienia Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego „KLOPS” ( więcej o historii i tradycji „KLOPSÓW” na stronie ZST Grodzisk Wlkp. w zakładce -> Uczeń-> po lekcjach). Organizację wycieczki wspomogli finansowo wspaniali i wypróbowani przyjaciele Klubu: anonimowi darczyńcy oraz właściciel Sklepu spożywczo-monopolowego „Na Berlinku” w Grodzisku Wlkp., PHP Olejnik sp. z o.o. z siedzibą w Wąbiewie, Bank Spółdzielczy w Grodzisku Wlkp. i Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Na zdjęciu: ekipa( Klaudia Napierała, Julia Szymańska, Piotr Jeziorecki, Nikola Napierała, Aleksandra Lemańska – prezes Klubu, Julita Adamczak, Wiktoria Tomkiewicz), nieobecny na zdjęciu – Kacper Probst.