Indywidualny Turniej Szachowy

W dniu 26.03.2024r. został rozegrany indywidualny turniej szachowy na Gazach – sala G2. Pierwsza edycja pod patronatem szkoły Zespołu Szkół Technicznych w takim wydaniu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Limit zawodników był wpisany w komunikacie szachowym. Rywalizacja 30 zawodników przy 15 szachownicach była bardzo zacięta, a czas na partię wynosił 15 minut. Turniej był rozgrywany w systemie szwajcarskim – 7 rundowym. Szachiści mogli śledzić swoją rywalizację na bieżąco na platformie chessmenager.com. W klasyfikacji końcowej najlepszym graczem turnieju zostali: I MIEJSCE: Bartosz Zawadzki 2DT – 7 pkt.
II MIEJSCE: Dawid Paprocki 4DT – 5,5pkt. III MIEJSCE: Adrian Łajs 1FT – 5 pkt. Zawodnicy wyróżnieni zostali wartościowymi nagrodami w postaci książek szachowych, długopisów, oraz dyplomów za udział. Nad zawodami czuwali: Sędzia: Paweł Kaczmarek, Pomoc techniczna: Alan Dominiak, Aleksandra Sawicka, Fotograf pochodzący od koła filmowego Kantor Studio: Mateusz Durek, Organizator: Bogumił Maik