17.10.2019 r. Dzień Dawcy Szpiku

Dnia 17 października 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbyło się spotkanie z okazji Dnia Dawcy Szpiku, który obchodzony jest w Polsce od 2002 roku. To święto jest okazją do uhonorowania bohaterów, którzy oddali szpik i komórki krwiotwórcze, by dać szansę drugiej osobie na powrót do zdrowia. Z tej okazji uczniowie „Różowej” mogli spotkać się i poznać historię osób, które zostały dawcami szpiku kostnego, oraz z przedstawicielami Fundacji przeciwko Leukemii.

Już w wkrótce w naszej szkole odbędzie się rejestracja do banku szpiku. Wszyscy pełnoletni uczniowie, którzy chcą zostać potencjalnymi dawcami, proszeni są o zgłaszanie się do pani Anny Ledzianowskiej oraz pana Rafała Maluśkiego.
Anna Ledzianowska