Z matematyką molekularną w świat!

Matematyka to świat tajemnic i uczniowie naszej szkoły doskonale o tym wiedzą. Postanowili podzielić się tą wiedzą z młodszymi kolegami. Nauczycielka naszej szkoły, pani Anna Pawlak wraz z pomocnicami: Antoniną Strykowską i Matyldą Walorczyk, uczennicami klasy 1CT, udały się na zajęcia do Szkoły Podstawowej w Grąblewie. Przeprowadziły tam warsztaty, które wykazały użyteczność matematyki podczas zajęć chemicznych.

Uczniowie klasy 7 i 8 zostali wprowadzeni w światy, które wzajemnie się przenikają. Bez matematyki, nie byłyby możliwe chemiczne eksperymenty. Prowadząca z dużą pomocą naszych uczennic pokazała młodszym uczniom jak ważna i obecna w naszym życiu jest matematyka. Dziewczyny pomagały w przeprowadzeniu eksperymentu dotyczącego tworzenia owocowych kulek eco-bubble oraz molekularnego makaronu.

Współpraca między szkołami to bardzo cenna inicjatywa ze względu na wiedzę i doświadczenia, które starsza młodzież może przekazać młodszej. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Matematyka molekularna”, realizowanego przez zespół nauczycieli w składzie: Anna Pawlak, Danuta Bartkowiak, Ewa Zarucka,. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.