X OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNO – LITERACKI ” Polskie więźniarki w Ravensbrück”

Szkoła Podstawowa w Pińczycach zaprasza uczniów klas VII-VIII SP oraz wszystkich uczniów klas szkół ponadpodstawowych z całej Polski do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Historyczno – Literackim pod patronatem Pani dr Wandy Półtawskiej „Polskie więźniarki w Ravensbrück”.

Konkurs wspierają: Gmina i Miasto Koziegłowy oraz Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie.

Celem konkursu jest m.in. kształtowanie świadomości narodowej młodzieży, zachęcanie do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wnikania w istotę procesów historycznych.

Prace konkursowe należy nadsyłać do dnia 28.05.2021r. na adres: konkurs.ravensbruck@gmail.com

Nagrodami w konkursie są: WYJAZDY EDUKACYJNE DO BYŁEGO OBOZU ZAGŁADY W RAVENSBRÜCK, NAGRODY KSIĄŻKOWE ORAZ RZECZOWE.

Szczegółowe informacje znajdą się w załączonym poniżej Regulaminie.