W świecie instrumentów muzycznych

W listopadowym klimacie klasa 4 MT wraz z wychowawczynią panią Aldoną Starostą oraz panią Anną Skrzypczak udała się do Poznania.
Zwiedziliśmy trochę zapomniane Muzeum Instrumentów Muzycznych. Po wejściu do obiektu znaleźliśmy się w świecie przeróżnych instrumentów od czasów średniowiecznych po współczesność. Mieliśmy okazję podziwiać instrumenty dęte, strunowe, klawiszowe, oraz perkusyjne z całego świata. Dzięki interaktywnym tabletom mogliśmy nie tylko podziwiać kunszt wykonania instrumentów, ale także wysłuchać dźwięków przez nie wydawanych. Następnie udaliśmy się do Poznańskiej Fary, gdzie podziwialiśmy piękne, majestatyczne
wnętrze kościoła zbudowane w stylu barokowym. Wychowawczyni opowiedziała nam o epoce baroku i jej charakterystycznych cechach architektonicznych. Te fascynujące miejsca pozwoliły nam odkryć z innej perspektywy miasto Poznań.