Światowy Dzień Transplantologii

Podczas Obchodów Światowego Dnia Transplantologii (26.01.2024) w ZST Grodzisk mieliśmy okazję spotkać się z Panem Romanem Błażejczakiem, który podzielił się swoją niezwykłą historią. Pan Roman jest dwukrotnym biorcą przeszczepionego serca. Jego opowieść o życiu po przeszczepie była niezwykle poruszająca i inspirująca. Mówił o swoich doświadczeniach, wyzwaniach, jakie musiał pokonać, oraz o nadziei, jaką niesie ze sobą transplantacja. Jego historia jest dowodem na to, jak wielkie znaczenie ma transplantologia w ratowaniu i poprawie jakości życia ludzi. Jest też przypomnieniem o tym, jak ważne jest podejmowanie decyzji o zostaniu dawcą organów. Obchody Światowego Dnia Transplantologii były doskonałą okazją do podziękowania wszystkim dawcom i ich rodzinom, a także lekarzom i personelowi medycznemu za ich nieocenioną pracę. Spotkanie z Panem Romanem na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie motywować do dalszego wsparcia dla transplantologii.