Spotkania z ciekawymi ludźmi – Krzysztof Koziołek 16.11.2023 r.

„Pogromcy fake newsów” taki był temat spotkania uczniów i Szkolnego Klubu Książki członków Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. z Krzysztofem Koziołkiem, autorem powieści sensacyjnych i przygodowych, kryminałów typu skandynawskiego, dziennikarzem, pasjonatem górskich wędrówek, zapalonym kibicem żużla. Spotkanie zawierające elementy warsztatowe miały na celu naukę weryfikowania informacji i czujności na próby manipulowania, zwróciły
uwagę uczniów na niebezpieczeństwa związane z prezentowaniem fałszywych wiadomości w przestrzeni internetowej, uzmysłowiły jak ważna jest umiejętność pozyskiwania i weryfikowania informacji, szczególnie w przestrzeni internetowej i mediów społecznościowych. Uczniowie zaangażowani w myślenie i proces poznawczy, na własnej skórze przekonali się jak łatwo można poddać się manipulacji.
Spotkanie zorganizowały nauczycielki Mirella Jany, Halina Klimaszyk, Bernadeta Kotecka i Grażyna Wiśniewska