Rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu WIELKOPOLSKA SŁOWEM I OBRAZEM MALOWANA

W roku szkolnym 2021/2022 naszemu konkursowi patronowało hasło KRAJOBRAZ PO BITWIE. Wielkopolskę podobnie jak inne regiony kraju dotknęły skutki niespotykanej od lat pandemii. Dodajmy pandemii, która wciąż zbiera żniwo! Obok jej namacalnych dowodów   zauważamy i te, które oddziałują na sposób widzenia świata świadków i ofiar Covid-19.

Zapytaliśmy więc młodych ludzi jak widzą otaczający ich świat? Jak sposób widzenia pandemicznej rzeczywistości kształtuje ich relacje z  rodziną, rówieśnikami, wreszcie z otaczającą przyrodą? Reakcja młodzieży przeszła nasze oczekiwania, napłynęło wiele prac plastycznych, fotografii, kolaży. To niewątpliwy dowód na to, że istnieje w młodych ludziach potrzeba „zagospodarowania emocji”, ukazania swoich lęków, ale i wyrażenia niezgody na świat, który kreuje zaraza.

Organizatorzy: Nadleśnictwo Grodzisk i Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego dziękują wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Konkursu- Wasze prace dowodzą, że  bitwa się nie skończyła! Wrażliwi, świadomi i gotowi ocalić piękno otaczającego nas świata- tacy jesteście i to napawa nadzieją.

Oto wyniki tegorocznej edycji Konkursu:

W kategorii szkół średnich:

I miejsce: Beata Andrzejewska ( ZST Grodzisk Wlkp.)

Wyróżnienie: Aleksandra Siwińska ( ZST Grodzisk Wlkp.)

W kategorii szkół podstawowych :

Prace plastyczne

I miejsce: Nina Kaczmarek (SP nr 4)

II miejsce: Sandra Borowczak ( SP nr 4)

Wyróżnienie: praca zbiorowa Bartosza i Jarosława Stachowiaków (SP nr 1).

Wyróżnienie pozakonkursowe przyznano Ksaweremu Joksiowi (SP Ruchocice).

Fotografika

I miejsce: Matylda Mietlicka (SP Stęszew)

II miejsce: Wiktoria Pomys (SP Stęszew)

III miejsce:  Antonina Rurek (SP Stęszew)

Wyróżnienie: Lidia Wawrzyniak i Kinga Bartosik  (SP Stęszew).

Gratulujemy!

O sposobie wręczenia nagród poinformujemy opiekunów młodzieży.

                                                        

Nadleśnictwo Grodzisk i  Zespół Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.