POWIATOWY KONKURS PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ „MUZYKA NA JĘZYKACH”

W grudniu 2021 Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim zorganizowały IX edycję powiatowego konkursu piosenki „Muzyka na językach”. Konkurs ponownie odbył się online.

Głównymi celami konkursu były:

• prezentacja uzdolnień muzycznych i językowych uczniów,
  • promocja młodzieżowej kultury muzycznej,
  • zachęcanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły i środowiska,
  • kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji.

Uczniowie naszej szkoły oraz okolicznych szkół podstawowych wystąpili w 2 kategoriach: solista lub zespół. Oceniani byli w dwóch osobnych kategoriach wiekowych. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była muzyka pop.

Jury w składzie: wicestarosta Sławomir Górny, pasjonatka muzyki – Anna Piaskowska-Szeszuła, wicedyrektor szkoły Aldona Banaszak i specjalista językowy – Agata Sterczak-Jankowiak wysłuchało wszystkich wystąpień i po intensywnych naradach postanowiło nagrodzić następujących uczestników:

Kategoria: SOLISTA (Grupa wiekowa: Szkoły podstawowe)

I miejsce: Mieszko Tuliszka – SP Strykowo

II miejsce: Michalina Wajs – SP2 Grodzisk Wlkp.

III miejsce: Emilia Budzińska – SP Parzęczewo

Kategoria: SOLISTA (Grupa wiekowa: uczniowie ZST Grodzisk)

I miejsce: Kinga Kocoń

II miejsce: Paulina Kuleczka

III miejsce: Kamil Koska

WYRÓŻNIENIA:

Wiktoria Rosolska – ZST Grodzisk

Emilia Budzińska i Roksana Ankiewicz (kategoria zespołowa) –  SP Parzęczewo

Nina Majewska, Nadia Łagocka, Nadia Jędrzejczak (kategoria zespołowa) – SP4 Grodzisk

Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Kuratorium Oświaty, Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp. oraz ZST Grodzisk.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA LICZNY UDZIAŁ W KONKURSIE!

Za przygotowanie konkursu odpowiedzialny był zespół nauczycieli języka angielskiego w składzie: Agata Sterczak-Jankowiak oraz Magdalena Miś.