Konkursy w bibliotece szkolnej

W ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa organizowane są różne formy promocji książki i czytania wartościowych pozycji. Zbiory
naszej bibliotek szkolnej dzięki dofinasowaniu powiększyły się o 387 pozycji książkowych, z których większość była zaproponowana przez uczniów. Czytacie i bardzo nas to cieszy! Przyszłość, złożona w Waszych rękach, jawi się więc optymistycznie. Chętnie bierzecie udział w organizowanych konkursach związanych z literaturą. Jednym z pretekstów promocji wartościowej literatury były Walentynki, święto zakochanych. Nie sposób było nagrodzić wszystkich uczestników, wybór najlepszych też nie był łatwy. Jury w składzie: Lidia Andrzejewska, Grażyna Wiśniewska Halina Klimaszyk i Mirella Jany zdecydowało ostatecznie, że zwycięzcami w poszczególnych konkursach zostali:

Konkurs na zakładkę do książki:
I miejsce Wenesa Gwardzik kl. III bb
II miejsce Euzebiusz Walerowicz kl. II d
III miejsce Weronika Wujec kl. II d

Konkurs „Literackie Walentynki”
Roszak Oliwia kl. III ET
Majka Kamil kl. IV MT
Sawicka Aleksandra kl II DT
Patrycja Konieczna kl. II DT
Zuzanna Sobkowiak kl. III ET
Natasza Walkowiak kl. III ET
Nowak Alicja kl. III ET
Kubacka Zuzanna kl. III ET

Konkurs Artystyczny: film
I miejsce – uczennice klasy II CT
Marta Wysocka
Paulina Majka
Bartkowiak Patrycja
Gawrońska Pola
Wyróżnienie:
Aleksandra Makar kl. I CT

Wręczeniu nagród i dyplomów wyróżnionym uczniom , w dniu 7 marca w świetlicy szkolnej, towarzyszyła Pani Dyrektor Magdalena
Ambrozik, która pogratulowała kreatywności i zaangażowania życząc udanych kolejnych prób konkursowych rozwijających kompetencje
czytelnicze, artystyczne i umiejętność współpracy, tak istotną w komunikacji i działaniu.