KONKURS GASTRONOMICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ BRANŻOWYCH

30 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Technicznych im E. Kwiatkowskiego odbył się szkolny konkurs gastronomiczny dla uczniów szkół
branżowych. Tematem konkursu były potrawy wegetariańskie. Uczniowie z wielkim zapałem wykonywali potrawy według własnego, przemyślanego wcześniej przepisu. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas trzecich. Młodzież sporządzała dania na bazie makaronu, jaj, różnorodnych warzyw, ziemniaków oraz wielu innych surowców. Za organizację konkursu odpowiedzialne były Panie: Marzena Ankiewicz oraz Barbara Młynarek, które uczą przedmiotów gastronomicznych. Celem konkursu oprócz propagowania różnorodności surowców roślinnych i potraw wegetariańskich, było promowanie racjonalnego sposobu odżywiania.

Pierwsze miejsce zajęła Iga Szymaniak z klasy III db, wykonując taką potrawę jak: „kotlety z kalafiora z zielonym pesto i suszonymi pomidorami podawane na domowym pappardelle z gorgonzolą i szpinakiem”. Danie to pod względem smakowitości, estetyki podania oraz dekoracji i stopnia trudności, wśród jury, uzyskało największa liczbę punktów.

Drugie miejsce zajęła Dominika Rosołek, z klasy III db, wykonując również bardzo smaczną potrawę o nazwie: „wegetariańska lasagne z brokułami i sosem pomidorowym ”.

Trzecie miejsce zajęła Natalia Kuczyk z klasy III dz, sporządzając smakowitą „paprykę faszerowaną z warzywami i ryżem”.


Pani Dyrektor Anna Matysiak podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz wręczyła dyplomy.