I MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

W dniu 11 grudnia 2019r w siłowni znajdującej się przy nowo oddanym budynku szkoły na tz. Gazach odbyły się I Mistrzostwa Zespołu Szkół Technicznych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Organizatorami i sędziami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Marcin Łodyga i Rafał Maluśki.

Po wcześniejszym zważeniu zawodników przystąpiono do boju od najmniejszego wyciskanego ciężaru i stopniowo go zwiększając w 15 kolejkach według formuły Wilks,a . Impreza nabrał wspaniałej atmosfery profesjonalnych zorganizowanych zawodów boju siłowego ,o czym świadczą wyniki najsilniejszych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.

I tak na pierwszym miejscu uplasował się z wynikiem 122 kg i 75,35 punktów Filip Fórmaniak z klasy 3C. Drugie miejsce uzyskał Jakub Wysocki z klasy 2az, wypychając 112 kg i 74,334 punktów. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Olejnik z kasy 4C z wagą 110 kg co dało 71,137 punktów. Warto wyróżnić najmłodszych uczestników zawodów uczniów klasy pierwszej Bartosza Mingę oraz Alana Majorczyka którzy wycisnęli własna masę ciała. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni nagrodami , a organizatorzy brawami.