I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W piątek, 12 stycznia 2024 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym uczeń klasy 5AT Hubert Bielawski zdobył 1 miejsce!
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, biorący udział w konkursie mieli za zadanie rozwiązać test z zakresu m.in. zasad żywienia, charakterystyki składników odżywczych, istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia oraz zasad zdrowego stylu życia. Uczeń naszej szkoły, zdobywszy największą ilość punktów w teście, udowodnił, że w dużym stopniu ma opanowane powyższe zagadnienia, a tym samym zakwalifikował się do etapu okręgowego. Warto dodać, że zasady zdrowego odżywiania i zdrowy styl życia, w tym dbanie o aktywność fizyczną są ogromną pasją i wielkim zainteresowaniem Huberta.
Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem uczennicy do olimpiady (zarówno do etapu rejonowego, jak i okręgowego) sprawuje Pani Marzena Ankiewicz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym-okręgowym etapie olimpiady.

Opracowała: Marzena Ankiewicz