Akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” w Różowej.

W czwartek, 4 kwietnia w ramach akcji Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, odbyło się spotkanie dla klas pierwszych z p. Marcinem Szewczykiem, kierownikiem Szóstego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Wielkopolskim Urzędzie
Celno-Skarbowym w Poznaniu. Celem akcji było uświadomienie młodzieży czym jest hazard oraz jak bardzo jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć sytuację finansową, karierę, zdrowie czy nawet rodzinę. Pan Marcin omówił również problem związany z ryzykiem rozpowszechniania gier online z elementami hazardu, typowych gier hazardowych, a także przedstawił ukryte elementy hazardu w grach komputerowych i uświadomił po czym można to poznać. Spotkania przeplatały prawdziwe historie, praktyczne porady, zdjęcia i filmiki co było ciekawym dopełnieniem prelekcji. Na koniec uczniowie uzyskali informację gdzie szukać pomocy i cenną wskazówkę na zakończenie:
„Pamiętaj! Hazard nie jest sposobem na szybkie pieniądze – jest pułapką zastawioną na ludzi, którzy tak myślą.”
Masz problem z hazardem? Zadzwoń: 801 889 880
Spotkanie zorganizowała p. Izabella Jarnut-Kluczyńska