Zmagania ekonomistów

Ekonomiści Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp. w ramach poszerzania swojej wiedzy uczestniczyli w licznych przedsięwzięciach o tematyce ekonomicznej poddając ocenie swoją wiedzę, umiejętności oraz postawy ( w tym przede wszystkim szeroko rozumiane postawy przedsiębiorcze).

W środę 10 listopada 2021 roku o godzinie 9:00 w Zespole Szkół Technicznych odbyły się szkolne zmagania XXXV Olimpiady Ekonomicznej. Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów: trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru, zadania z podstaw ekonomii oraz pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej „Rola giełd w rozwoju społeczno – gospodarczym.

Kolejnym zmaganiem była Olimpiada będąca częścią projektu „Lekcje z ZUS – „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której organizatorem był Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Olimpiada odbyła się 23listopada 2021 roku. Etap szkolny obejmował 20 pytań testowych związanych z tematyką zawartą w projekcie „Lekcje z ZUS”. Do olimpiady przystąpili uczniowie klas trzecich ekonomicznych.

02 grudnia 2021r. odbyła się Olimpiada Przedsiębiorczości. W zmaganiach udział wzięli przedstawiciele klasy czwartej technikum ekonomicznego. Hasłem przewodnim XVII edycji Olimpiady jest „Strategie inwestowania na rynku kapitałowym”. Obecna edycja Olimpiady dotyczy bardzo trudnych obszarów wiedzy z zakresu ekonomii, a w szczególności:
– rynków obrotu papierami wartościowymi,
– ryzyka, strategii inwestycyjnych i zachowań inwestorów,
– inwestycji alternatywnych.

10 grudnia 2021r. liczna grupa uczniów klas ekonomicznych wzięła udział w zmaganiach Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”. Celem obecnej edycji jest zwiększenie świadomości finansowej młodzieży oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań dotyczących zagadnień finansowych. W związku z obecną sytuacją pandemiczną, olimpiada odbyła się online. Uczniowie po zalogowaniu się na portal olimpiady odpowiadali na pytania zdalnie.

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego wzięli udział w Konkursie organizowanym przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W konkursie wzięły udział dwa zespoły uczniów, którzy wykonali prace konkursowe dotyczące tematyki „Jak zachęcić babcie lub dziadka do założenia konta w banku”. Zespół I w składzie Natalia Wróbel, Natalia Marciniak, Wanessa Szczukowska nagrał FILM Zespół II w składzie Weronika Rogozińska, Dominik Wielgosz wykonał plakat związany
z tematyką konkursu PLAKAT. Prace należało przesłać do 17 grudnia 2021r. Czekamy na wyniki i liczymy na miejsce na
podium.

Wszystkim biorącym udział w olimpiadach i konkursach życzymy zakwalifikowania się do kolejnych etapów. Dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszej aktywności oraz poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.