Zawodowcy z ZST w Grodzisku Wlkp. znów na włoskich ziemiach

W niedzielny wczesny poranek kolejna 16 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., wyjechała na 3 tygodniowe praktyki zagraniczne do miejscowości Spoleto we Włoszech.  W ramach wyjazdu uczniowie z kierunków: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik budownictwa, technik logistyk, technik cyfrowych procesów graficznych, technik organizacji reklamy będą szkolić swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenie. Pierwszy tydzień pobytu to przede wszystkim poznanie miejsca pracy, współpracowników, lekcje języka włoskiego, a także w wolnych chwilach zwiedzanie, odkrywanie kultury i smaków. Na koniec tygodnia młodzież wybiera się do Rzymu. 
Organizacja całego wyjazdu jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach projektu „Zawodowcy zdobywają europejskie doświadczenie” realizowanego z  programu Erasmus+. 
Takimi słowami uczestnicy podsumowali pierwsze dni pobytu: „Wprawdzie tak niedawno wyruszyliśmy w Naszą przygodę życia, i tak niedawno stopy Nasze chodziły po polskiej krainie, to jednak dla Nas  minęły już „wieki” przeżyć, inspiracji, zachwytów i uniesień. Rzeczywistość jest tu zupełnie inna i pragniemy całymi garściami chłonąć cudowne chwile we Włoszech …”.