Zajęcia kulinarne w SPP

Kuchnia w Szkole Przysposabiającej do Pracy została doposażona w nowy sprzęt oraz urządzenia AGD, co znacząco podniosło komfort i jakość prowadzonych zajęć praktycznych.  

Dzięki nowemu wyposażeniu uczniowie klasy 3o mogli 15 stycznia 2026 roku samodzielnie przygotować wartościowy, dwudaniowy obiad – rosół z potrawką. Z kolei 19 stycznia 2026 roku uczniowie klasy 1o przyrządzili kotlety z ziemniakami oraz surówką. 

Zajęcia przebiegały w miłej, pracowitej atmosferze i były doskonałą okazją do nauki praktycznych umiejętności kulinarnych, zasad bezpieczeństwa oraz współpracy w zespole.  

Nowe wyposażenie kuchni pozwala uczniom lepiej przygotować się do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym i przyszłej pracy, a także rozwija ich samodzielność i poczucie sprawczości.