XXII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TAŃCA

W czwartek 26 stycznia 2023 r. Grodziską Halą Sportową zawładnęli miłośnicy różnych form tańca ze szkół i sekcji tanecznych naszego województwa. Wszystko to za sprawą organizowanego już po raz dwudziesty drugi przez nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych Annę Hoffman-Lusinę, Magdalenę Lange i Sylwię Roj-Skubel Międzyszkolnego Turnieju Tańca.
Impreza cieszy się ogromnym powodzeniem o czym świadczy liczba zgłoszonych ponad 180 uczestników w wieku od 7 do 19 lat . Licznie zgromadzona na trybunach publiczność mogła podziwiać występy uzdolnionych dzieci i młodzieży w 18 różnych choreografiach.
W kategorii szkół podstawowych zaprezentowały się następujące grupy:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Wlkp.-DANCING GIRLS, PINK, JEDYNKI i ORANGE GIRLS
Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Wlkp. – GWIAZDECZKI z DWÓJECZKI
Szkoła Podstawowa w Kąkolewie,
Szkoła Podstawowa w Granowie,
Szkoła Podstawowa w Grąblewie
Dom Kultury w Wielichowie-2 drużyny
CK RONDO w Grodzisku Wlkp. – JUNIORKI
W kategorii młodzieży szkół średnich wystąpiły 4 reprezentacje klas Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.- 1GT, 1ET, 2CT i 4ET
2 drużyny Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu – LELEWELKI i FUEAGO oraz grupa SMILE z CK RONDO w Grodzisku Wlkp.
Przed trudnym zadaniem, aby wyłonić najlepszych stanęło Jury w składzie :
Monika Jeżewska-Urbanek, Magdalena Karbownik, Dagmara Koza, Julia Kalemba oraz Jarosław Szulc.
Wśród drużyn młodszych najlepsi okazali się :
Grupa PINK z SP nr 1 w Grodzisku Wlkp -I miejsce
Grupa DANCING GIRLS z SP nr 1 w Grodzisku Wlkp.- II miejsce
Grupa GWIAZDECZKI Z JEDYNECZKI z SP nr 2 w Grodzisku Wlkp-III miejsce
W kategorii młodzieży szkół ponadpodstawowych I miejsce przypadło hip-hopowej formacji SMILE z CK RONDO w Grodzisku Wlkp. ,
II miejsce zajęła uzdolniona grupa dziewcząt z klasy 2CT ZST w Grodzisku Wlkp.
a III miejsce zdobyły LELEWELKI z ZSZ nr 6 w Poznaniu.
Dzięki hojności sponsorów – Wielkopolskiemu Kuratorowi Oświaty, Grodziskiej Hali Sportowej, Nadleśnictwu Grodzisk, Zespołowi Szkół Technicznych oraz firmie PHU Maszyny Brukarskie Maciej Lusina wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety a najlepsi również statuetki i nagrody rzeczowe. Dodatkowymi atrakcjami był występ uczennicy klasy 4 CT Wiktorii Dziurli we własnym układzie tańca współczesnego oraz warsztaty hip-hopowe prowadzone przez panią Emilię Bielawną.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i trenerom i zapraszamy za rok.