XIII spływ kajakowy „KLOPSÓW”

Z okazji Światowego Dnia Turystyki i Tygodnia Turystyki Młodzieży Szkolny Klub Turystyczny „KLOPS” zorganizował kolejny spływ kajakowy.

We wtorek, 28.09.2021, o 8:00  wyruszyliśmy na kajaki. Kierunek: rzeka Wełna koło Rogoźna. To jedna z bardziej widokowych spławnych rzek Wielkopolski , która w okolicach miejscowości Jaracz Młyn nabiera „górskiego” charakteru.
           Jechaliśmy do miejscowości Ruda skąd zaczynaliśmy naszą kajakarską przygodę. Pogoda w tym dniu była idealna do naszej wyprawy, więc wychodzi na to ,że :”Klopsy sobie zasłużyły”. Na miejscu dostaliśmy kapoki, wiosła oraz kajaki. Na rzekę Wełnę wypłynęliśmy chwilę po godzinie 10:00 i zaczęliśmy naszą wyprawę pełną wrażeń. Woda w tym dniu była spokojna ale też zimna, przez co nie było problemu z pokonaniem  dystansu 14 km. W czasie spływu spotkaliśmy się również z przeszkodami, takimi jak pokonanie powalonych konarów drzew, pod którymi musieliśmy przepłynąć oraz w pewnym miejscu była potrzeba przenieść kajak nad powalonym drzewem. Trasę pokonaliśmy w czasie 5 godzin. Koniec spływu znajdował się w miejscowości Jaracz, stamtąd udawaliśmy się z powrotem na miejsce startu, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek: pyszny żurek a na deser fantastyczne drożdżówki. .
      Po naszym posiłku wybraliśmy się w drogę powrotną busem. Wróciliśmy szczęśliwe z wycieczki do domu, pełni wrażeń, ale też zmęczeni . Teraz tylko czekać na następny spływ! 

Komandorem spływu i naszym opiekunem w jednej osobie był tym razem nieoceniony prof. Marcin Łodyga. A w imprezie wziął udział cały Zarząd Koła, tj.  prezes – Kacper Flieger, jego zastępca Dawid Nowaczyk ( 3 MT), kronikarki: Sandra  Adamczak i Karolina Banach ( 3 E). Ponadto brali udział: Norbert Rosolski, Patryk Mańkowski, Mateusz Bruss ( wszyscy 3 MT) i Mateusz Rabiega ( 2MT).