XII Grodziski Powiatowy Konkurs Ortograficzny im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Z ortografią na ty”

30.11.2023 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego, w którym wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych. O godz. 9.30 dyrektor ZST Magdalena Ambrozik powitała wszystkich uczestników oraz ich opiekunów. Następnie uczniowie przystąpili do pisania dyktanda, które obfitowało w przeróżne pułapki ortograficzne, np.: ponadsiedmioipółmetrowy, nawpół żywy, przedzierzgnąć, oryginalny i inne trudne wyrazy. Po zmierzeniu się z tekstem dyktanda wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez uczniów katedry gastronomicznej pod opieką pań Eweliny Łęszczak, Małgorzaty Piaskowskiej oraz Alicji Piotrowskiej. Można było uraczyć się wybornym ciastem drożdżowym oraz kawą i herbatą. Po posiłku młodzież pod opieką p. Rafała Maluśkiego oraz p. Sebastiana Tulińskiego wzięła udział w pokazie obsługi broni dla początkujących przy wykorzystaniu karabinka AK, który przeprowadzili uczniowie klasy mundurowej. Chętnych do spróbowania przeładowania karabinka nie brakowało! O godz. 13.00 nastąpiło rozstrzygnięcie wyników konkursu i wręczenie nagród. I miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Maciołek – uczennica Szkoły Podstawowej w Wielichowie, II miejsce przypadło Patrykowi Wojciechowskiemu – uczniowi Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wlkp., miejsce III wywalczyła Magdalena Pol – również uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wlkp. Jury (Lidia Andrzejewska, Bernadeta Kotecka) przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymały: Nina Wojtkowiak – uczennica Szkoły Podstawowej w Kąkolewie oraz Róża Tepper – uczennica Szkoły Podstawowej w Bukowcu.
Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu była pani Lidia Andrzejewska. Konkurs odbywał się przy udziale finansowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy wyników zwycięzcom!