Zasada jest następująca: zapisać się na wyprawę , zjawić się w miejscu zbiórki, wyruszyć i … dopiero wtedy dowiedzieć się o celu oraz miejscu wycieczki.
7.11.24 „KLOPSY” wraz z opiekunami (p. Dominiką Sławińską i Jarosławem Czechowskim) udały się do Poznania. W tym roku Wycieczka Niespodziankowa miała dziwniejszy przebieg niż w poprzednich latach, gdyż zawitaliśmy do ogólnopolskiej firmy Goldenmark, która spełnia rolę mennicy złota. Tam odbyliśmy zajęcia edukacyjne na temat zasad inwestowania w kruszce, np. złoto, srebro, platynę. Mogliśmy także przekonać się czym są i jak wyglądają sztabki złota i złote monety, tzw. bulionowe, które są w obiegu na całym świecie.
Następnie przemierzyliśmy trasę od ul. Garbary przez Stary Rynek do ulicy Półwiejskiej, by zwrócić uwagę nie na te budowle miejskie, które już na pierwszy rzut oka mają wartość zabytkową, tylko na te, które w sposób nieoczywisty mogą kryć jakieś tajemnice, być ciekawym obiektem do zwiedzania. I tak trafiliśmy do Starego Browaru. Tak, do Starego Browaru! Centrum handlowego dobrze wszystkim znanego, które pełni także funkcję centrum sztuki i centrum wystawienniczego. Tam wraz z przewodnikiem zapoznaliśmy się z historią budowli, architekturą obiektu ( byliśmy m.in. na tzw. mostku- jest normalnie niedostępny klientom centrum handlowego).Zobaczyliśmy dzieła sztuki, np. rzeźbę polskiego artysty Igora Mitoraja ( jego prace zdobią otwarte przestrzenie miast w Europie).W Starym Browarze można też obecnie obejrzeć designerską wystawę… popularnego obuwia, jakim są snickersy, prześledzić ich historię i obejrzeć najcenniejsze modele.
Zatem krajoznawstwo to nie tylko zwiedzanie zabytków, ale uważne rozglądanie się wokół siebie…
Poniżej relacja foto ( na zdjęciach m.in. zajęcia w siedzibie Goldenmark , tzw. „serce” brylantu, które mogliśmy obejrzeć w powiększeniu, nasza grupa podczas zwiedzania Starego Browaru ).