X POWIATOWY KONKURS PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ „MUZYKA NA JĘZYKACH”

13 grudnia 2022 roku  Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim zorganizowały X edycję powiatowego konkursu piosenki „Muzyka na językach”.  

Głównymi celami konkursu były:

  • prezentacja uzdolnień muzycznych i językowych uczniów,
  • promocja młodzieżowej kultury muzycznej,
  • zachęcanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły i środowiska,
  • kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji.

Uczniowie naszej szkoły oraz okolicznych szkół podstawowych wystąpili w 2 kategoriach: solista lub zespół. Na scenie zaprezentowało się 30 uczestników. Przygotowali oni utwory o różnorodnej tematyce. Jury w składzie: wicestarosta powiatu Grodziskiego – pan Sławomir Górny, pasjonatka muzyki – Anna Piaskowska-Szeszuła, kapelmistrz Grodziskiej Orkiestry Dętej – pani Renata Kubale Banaszak i specjalista językowy – Katzarzyna Lala-Pluskota wysłuchało wszystkich wystąpień i po intensywnych naradach postanowiło nagrodzić następujących uczestników:

Kategoria: SOLISTA

I miejsce: Hanna Pułkownik ze szkoły podstawowej w Stęszewie

II miejsce: Chioma Egwim ze szkoły podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp. 

III miejsce: Michalina Wajs ze szkoły podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp.

Kategoria: ZESPÓŁ

I miejsce:  Oktawia Paszkowska i Klaudia Strugała ze szkoły podstawowej nr 1 w Grodzisku Wlkp. 

II miejsce: Juli Brenner i Ewa Kunc ze szkoły podstawowej w Stęszewie

III miejsce: Malwina Zadoń i Dagmara Ojrzanowska ze szkoły podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp.

WYRÓŻNIENIA:

  • Paulina Kuleczka z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.
  • Patrycja Brembor z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Kuratorium Oświaty, Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp. oraz ZST Grodzisk. 

Za przygotowanie konkursu odpowiedzialny był zespół nauczycieli języka angielskiego w składzie: Agata Sterczak-Jankowiak, Magdalena Miś oraz Anna Choczaj-Egwim.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Annie Matysiak, wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom, szanownej komisji konkursowej, klasie 3fb (organizacja konkursu) oraz prowadzącym tegoroczny konkurs w składzie: Kamil Koska i Anna Lewandowska.

DZIĘKUJEMY 😊