X GRODZISKI POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „Z ortografią na ty”

26.10.2021 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. odbyła się już X edycja konkursu orograficznego, w którym wzięli udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz reprezentanci Różowej.

O godz. 10.00 dyrektor Anna Matysiak powitała wszystkich uczestników oraz ich opiekunów. Następnie uczniowie przystąpili do pisania dyktanda, które obfitowało w przeróżne pułapki ortograficzne, np.: charyzmatyczny, minispódniczka, pustynia Sahara, czary – mary i inne trudne wyrazy. Po zmierzeniu się z tekstem dyktanda wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pyszne drugie śniadanie, przygotowane przez uczniów katedry gastronomicznej pod opieką pani Małgorzaty Sroki i Barbary Młynarek. Można było uraczyć się wybornymi ciasteczkami z kawą i herbatą oraz apetycznymi bułeczkami.

Po posiłku młodzież pod opieką p. Sebastiana Tulińskiego wzięła udział w dyskusji o znaczeniu powstania wielkopolskiego w historii Polski.

O godz. 13.00 – tej nastąpiło rozstrzygnięcie wyników konkursu i wręczenie nagród.
I miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Pazgrat – uczennica ZST w Grodzisku Wlkp., II miejsce wywalczył Wiktor Staniek – uczeń Szkoły Podstawowej w Kąkolewie, miejsce III przypadło Zofii Walkowiak – uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńcu.

Jury (Lidia Andrzejewska, Anna Majcherek) przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymały: Emilia Maluśka – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wlkp. oraz Oliwia Sroczyńska – uczennica ZST w Grodzisku Wlkp. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu była pani Lidia Andrzejewska.

Zakup nagród był sfinansowany ze środków Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Starostwa Powiatowego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy wyników zwycięzcom!