Wystartowała czwarta edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego

Szanowni Państwo,

Z radością informujemy, że wystartowała czwarta edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego (EKS).

EKS organizowany jest przez Eurostat we współpracy z 16 urzędami statystycznymi krajów europejskich, w tym Głównym Urzędem Statystycznym.

Głównym celem Konkursu jest zainteresowanie uczniów statystyką oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą.

Europejski Konkurs Statystyczny składa się z dwóch części: krajowej i europejskiej.

Konkurs kierowany jest do dwóch grup wiekowych uczestników:

• grupa A: uczniowie szkół średnich w wieku 16 – 19 lat
  • grupa B: uczniowie szkół podstawowych (VII i VIII klas) 14 – 16 lat

Zespoły tworzone są niezależnie w każdej z grup uczestników (A lub B).

Każdy zespół powinien składać się z od 1 do 3 uczniów oraz nauczyciela – opiekuna zespołu, który będzie nadzorował pracę.

Zapisy zespołów trwają do 25 stycznia, do godz. 23.59 J. Serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie eks.stat.gov.pl znajduje się tam regulamin i aktualności o konkursie.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy: eks@stat.gov.pl

Pozdrawiamy
Europejskiego Konkursu Statystycznego