WYRÓŻNIENIE DLA KAMILA KOSKI („SŁOWIAŃSKIE RECYTACJE 2022” ZA NAMI)

21 czerwca 2022 r. dwoje uczniów pierwszej i drugiej klasy technikum o profilu logistycznym wzięło udział w XI Konkursie Recytatorskim Poezji Słowiańskiej „Słowiańskie Recytacje” , organizowanym przez Instytut Filologii Słowiańskiej UAM w Poznaniu.


Aleksandra Lemańska i Kamil Koska poszli w ślad starszych koleżanek i kolegów naszej szkoły , którzy ze sukcesami brali udział w poprzednich edycjach konkursu. Tym razem nasi recytatorzy sięgnęli po polskie tłumaczenia tekstów współczesnych bułgarskich, czarnogórskich i macedońskich twórców.
Konkurentami byli wykonawcy szkół średnich z Mazowsza i rejonu poznańskiego oraz studenci UAM w Poznaniu.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2 LT Kamil Koska otrzymał wyróżnienie za recytację polskojęzycznych przekładów liryków V. Angelowej „List do siebie” i B. Panova „Osiem minut dnia w nocy”.

Na zdjęciu : Aleksandra i Kamil.