Wyprawa „KLOPSÓW” na Cypr, czyli czeka na Was NAGRODA!

O nagrodzie przeczytacie na końcu tekstu…

Członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego „KLOPS” udali się w dniach 15-18 maja na Cypr, gdzie zwiedzali zachodnią część tego kraju, czyli: Pafos z jego ciekawymi zabytkami( np. zamkiem, kościołem Agia Kyriaki na stanowisku archeologicznym z ruinami wczesnochrześcijańskiej bazyliki i kolumną św. Pawła, będącej „świadkiem” chłosty apostoła, który miał zostać do niej przywiązany i otrzymać aż 39 batów), okolice słynnej skały Afrodyty ( kłania się mitologia grecka!) i półwysep Akmas – tam wędrowali po jednym z
najpiękniejszych szlaków turystycznych w Europie.

Historia i legendy Cypru, nauka podstaw greki, upał i plażowanie, niezwykłe widoki, piękne gaje pomarańczowe oraz …. uważność przy przechodzeniu przez jezdnię ( bo na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny) to doświadczenia uczestników.

KLOPSY to wiele wycieczek po Polsce, 21 wycieczek zagranicznych i czternaście krajów odwiedzonych na 3 kontynentach! Więcej o nas przeczytacie w zakładce Uczeń >> po lekcjach>> KLOPSY.

Organizację wycieczki na Cypr wspomogli finansowo wypróbowani przyjaciele Klubu: anonimowi darczyńcy, PHP Olejnik sp. z o.o. z siedzibą w Wąbiewie, Zarząd Banku Spółdzielczego w Grodzisku Wlkp. , Grodziskie Przedsiębiorstwo Komunalne, Centrum Kształcenia dla Dorosłych w Grodzisku Wlkp. oraz Pan Mateusz Piosik- właściciel Sklepu spożywczo-monopolowego „Na Berlinku” w Grodzisku Wlkp.

A teraz o nagrodzie. Podczas wycieczki do skały Afrodyty zakopaliśmy na wzgórzu „kapsułę czasu” z informacjami o naszym klubie, wyprawie i uczestnikach. Dla pierwszej osoby , która udokumentuje odnalezienie naszej „kapsuły” przewidzieliśmy nagrodę. Współrzędne miejsca: 34st.3954`` N 32st.3739„E , 70 m n.p.m. I jeszcze ciekawostka: podczas ukrywania naszej „kapsuły” odnaleźliśmy
„kapsułę czasu” sprzed lat, którą pozostawili nowożeńcy z UK lub Czech ( w pudełku było zdjęcie pary młodej, notes, do którego można wpisywać się i informacje o dacie ślubu: 16 maja 2020. My odnaleźliśmy to miejsce dokładnie w rocznicę ich ślubu. Obie kapsuły dzieli metr odległości, pamiątka nowożeńców jest przysypana gruzem skalnym i leży pod drzewkiem ( na zdjęciu- za plecami naszej
grupy). Powodzenia w poszukiwaniach!